• GTA 6'nın piyasaya sürülmesi PS5 Pro kıtlığını daha da kötüleştirecek
    Engadget'e göre, merakla beklenen GTA 6'nın 19 Kasım'da piyasaya sürülmesi, Sony PlayStation 5 Pro konsollarının kıtlığını daha da kötüleştirecek.

    PS5 Pro'nun önerilen perakende satış fiyatı şu anda orijinal fiyatı olan 699,99 dolardan 200 dolar daha yüksek. Gerçek fiyatlar genellikle daha da yüksek oluyor. Sony bu sorunu çözmeye çalışıyor, ancak sonuçlar en hafif tabirle karışık. Örneğin, Japonya'da şirket, konsola sahip olmak isteyen oyuncular için bir çekiliş sistemi başlattı. Şartlardan biri de minimum oyun süresi şartı; bu da bazı karaborsacıları elemekte yardımcı oluyor.

    Engadget, GTA 6 fragmanlarının ve oyun içi görüntü sızıntılarının yayınlanmasının ardından PS5 Pro'ya olan talebin arttığını belirtiyor. Oyunun piyasaya sürülmesinin ardından bu talep daha da artacak. Oyunun PC sürümünün çıkış tarihi henüz bilinmiyor ve oyuncular, Sony'nin en gelişmiş konsolunun temel PS5 veya Xbox'tan daha rahat bir oyun deneyimi sunmasını bekliyor.
    Engadget'e göre, merakla beklenen GTA 6'nın 19 Kasım'da piyasaya sürülmesi, Sony PlayStation 5 Pro konsollarının kıtlığını daha da kötüleştirecek. PS5 Pro'nun önerilen perakende satış fiyatı şu anda orijinal fiyatı olan 699,99 dolardan 200 dolar daha yüksek. Gerçek fiyatlar genellikle daha da yüksek oluyor. Sony bu sorunu çözmeye çalışıyor, ancak sonuçlar en hafif tabirle karışık. Örneğin, Japonya'da şirket, konsola sahip olmak isteyen oyuncular için bir çekiliş sistemi başlattı. Şartlardan biri de minimum oyun süresi şartı; bu da bazı karaborsacıları elemekte yardımcı oluyor. Engadget, GTA 6 fragmanlarının ve oyun içi görüntü sızıntılarının yayınlanmasının ardından PS5 Pro'ya olan talebin arttığını belirtiyor. Oyunun piyasaya sürülmesinin ardından bu talep daha da artacak. Oyunun PC sürümünün çıkış tarihi henüz bilinmiyor ve oyuncular, Sony'nin en gelişmiş konsolunun temel PS5 veya Xbox'tan daha rahat bir oyun deneyimi sunmasını bekliyor.
    Beğen
    1
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 307 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Xiaomi HyperOS 4 Kararlı Sürümünün Yayınlanma Tarihi 15 Ekim
    Xiaomi, Android 17 tabanlı yeni HyperOS 4 yazılımı için sipariş alımının 14 Ekim 2026'da sona ereceğini duyurdu. Yazılım güncellemesi ise ertesi gün, 15 Ekim'de yayınlanacak.

    Kararlı sürüm aşamalı olarak yayınlanacak ve başlangıçta yalnızca Çin'deki akıllı telefon ve tablet sürümlerini etkileyecek. İlk dalga, Xiaomi 17, 17 Pro, 17 Pro Max ve 17 Ultra gibi amiral gemisi cihazları, katlanabilir Xiaomi Mi Mix Flip 2'yi, REDMI K90 serisini ve Pad 8 ile Pad 8 Pro tabletleri içerecek.
    Şirket, "Deneyimleriniz ve desteğiniz için tüm ilk kullanıcılarımıza teşekkür ederiz. Xiaomi HyperOS 4'ün resmi sürümü, 15 Ekim'den itibaren aşamalı olarak yayınlanacaktır," şeklinde bir açıklama yaptı.
    İkinci parti akıllı telefonların güncellemeyi Ekim ayı sonlarında almaya başlaması bekleniyor. Yeni yazılım, küresel sürümler de dahil olmak üzere desteklenen tüm cihazlar için kademeli olarak yayınlanacak.

    Şirketin daha önce yayınladığı programa göre HyperOS 4'ün dağıtımı 2027 yılına kadar devam edecek.
    Xiaomi, Android 17 tabanlı yeni HyperOS 4 yazılımı için sipariş alımının 14 Ekim 2026'da sona ereceğini duyurdu. Yazılım güncellemesi ise ertesi gün, 15 Ekim'de yayınlanacak. Kararlı sürüm aşamalı olarak yayınlanacak ve başlangıçta yalnızca Çin'deki akıllı telefon ve tablet sürümlerini etkileyecek. İlk dalga, Xiaomi 17, 17 Pro, 17 Pro Max ve 17 Ultra gibi amiral gemisi cihazları, katlanabilir Xiaomi Mi Mix Flip 2'yi, REDMI K90 serisini ve Pad 8 ile Pad 8 Pro tabletleri içerecek. [quote]Şirket, "Deneyimleriniz ve desteğiniz için tüm ilk kullanıcılarımıza teşekkür ederiz. Xiaomi HyperOS 4'ün resmi sürümü, 15 Ekim'den itibaren aşamalı olarak yayınlanacaktır," şeklinde bir açıklama yaptı.[/quote] İkinci parti akıllı telefonların güncellemeyi Ekim ayı sonlarında almaya başlaması bekleniyor. Yeni yazılım, küresel sürümler de dahil olmak üzere desteklenen tüm cihazlar için kademeli olarak yayınlanacak. Şirketin daha önce yayınladığı programa göre HyperOS 4'ün dağıtımı 2027 yılına kadar devam edecek.
    Beğen
    2
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 380 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Windows 11 26H2 güncellemesi, beklenmedik bir şekilde düşük özellikli bilgisayar ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarını memnun etti.
    Windows 11, 26H2 sürümüne güncellendikten sonra beklenmedik bir şekilde daha az RAM tüketmeye başladı. Bazı kullanıcılar , sistemin önyüklemeden hemen sonra önceki sürüm olan 25H2'ye göre 1,5-2 GB daha az RAM tükettiğini fark etti.

    Bazı durumlarda fark daha da büyüktü. Örneğin, 32 GB RAM'e sahip bir bilgisayarda tüketim 9,1 GB'tan 7,5 GB'a düştü. 48 GB RAM'e sahip başka bir kullanıcı ise yaklaşık 6,9 GB'tan 4,8-5 GB'a düşüş bildirdi. Daha da dikkat çekici olanı: 56 GB RAM'e sahip bir sistemde, bir kullanıcı yaklaşık 13,1 GB'tan 7,3 GB'a düşüş bildirdi, ancak bu tür sonuçlar hala münferit.

    İyileşme, 8 GB RAM'e sahip bilgisayarları da etkileyebilir. Bir örnekte, bellek tüketimi yaklaşık 5,7 GB'tan 4,1 GB'a düştü. Bununla birlikte, hiçbir değişiklik fark etmeyen bilgisayar sahipleri de var: 8 GB RAM'e sahip bir bilgisayarda Windows, yaklaşık 7,4 GB veya neredeyse tüm kullanılabilir belleği kullanmaya devam etti.

    Bazı kullanıcılar, 26H2'yi yükledikten sonra yalnızca daha az bellek kullanımı değil, aynı zamanda Dosya Gezgini'nin daha hızlı yanıt verdiğini de bildirdi. Ancak burada da durum benzer: Bu durumun güncellemenin kesin bir etkisi olduğunu düşünmek için çok az bağımsız ölçüm var. Bazı bilgisayarlarda fark belirginken, diğerlerinde belirgin değil.

    26H2 güncellemesi 30 Eylül'de yayınlandı ve platformun kendisinde büyük değişiklikler yapmadan yeni özellikler içeren küçük bir paket olarak dağıtıldı. Microsoft'un fark edilebilir değişiklikler yapmadan mevcut bileşenleri optimize etmiş olması muhtemeldir.

    Alıntıdır...
    Windows 11, 26H2 sürümüne güncellendikten sonra beklenmedik bir şekilde daha az RAM tüketmeye başladı. Bazı kullanıcılar , sistemin önyüklemeden hemen sonra önceki sürüm olan 25H2'ye göre 1,5-2 GB daha az RAM tükettiğini fark etti. Bazı durumlarda fark daha da büyüktü. Örneğin, 32 GB RAM'e sahip bir bilgisayarda tüketim 9,1 GB'tan 7,5 GB'a düştü. 48 GB RAM'e sahip başka bir kullanıcı ise yaklaşık 6,9 GB'tan 4,8-5 GB'a düşüş bildirdi. Daha da dikkat çekici olanı: 56 GB RAM'e sahip bir sistemde, bir kullanıcı yaklaşık 13,1 GB'tan 7,3 GB'a düşüş bildirdi, ancak bu tür sonuçlar hala münferit. İyileşme, 8 GB RAM'e sahip bilgisayarları da etkileyebilir. Bir örnekte, bellek tüketimi yaklaşık 5,7 GB'tan 4,1 GB'a düştü. Bununla birlikte, hiçbir değişiklik fark etmeyen bilgisayar sahipleri de var: 8 GB RAM'e sahip bir bilgisayarda Windows, yaklaşık 7,4 GB veya neredeyse tüm kullanılabilir belleği kullanmaya devam etti. Bazı kullanıcılar, 26H2'yi yükledikten sonra yalnızca daha az bellek kullanımı değil, aynı zamanda Dosya Gezgini'nin daha hızlı yanıt verdiğini de bildirdi. Ancak burada da durum benzer: Bu durumun güncellemenin kesin bir etkisi olduğunu düşünmek için çok az bağımsız ölçüm var. Bazı bilgisayarlarda fark belirginken, diğerlerinde belirgin değil. 26H2 güncellemesi 30 Eylül'de yayınlandı ve platformun kendisinde büyük değişiklikler yapmadan yeni özellikler içeren küçük bir paket olarak dağıtıldı. Microsoft'un fark edilebilir değişiklikler yapmadan mevcut bileşenleri optimize etmiş olması muhtemeldir. Alıntıdır...
    Beğen
    1
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 621 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Galaxy S26 Ultra, CPU performans testlerinde önde gidiyor, ancak POCO ve OnePlus GPU performans testlerinde daha az geride kalıyor
    Android Authority, Galaxy S26 Ultra , POCO F9 Ultra , POCO F9 Pro ve OnePlus 15R'deki Snapdragon 8 Gen 5 çiplerini karşılaştırdı . Galaxy S26 Ultra işlemci performansında lider olurken, Çin modelleri sürekli yük altında grafik performansında daha az kayıp yaşadı.

    Galaxy S26 Ultra'daki Snapdragon 8 Elite Gen 5, 4,74 GHz'e kadar hızda çalışırken, F9 Ultra'daki Snapdragon 8 Elite Gen 5 ve F9 Pro'daki Snapdragon 8 Elite Gen 5V, 4,6 GHz'e kadar hızda çalışıyor. 5V sürümünde üç yerine iki GPU işlem bölümü bulunuyor. OnePlus 15R'deki Snapdragon 8 Gen 5 ise 3,8 GHz'e ulaşıyor ve ayrıca iki GPU bölümüne sahip.

    Geekbench 6'da Galaxy S26 Ultra hem tek çekirdekli hem de çok çekirdekli testlerde birinci olurken, OnePlus 15R sonuncu sırada yer aldı. Qualcomm, 8 Elite Gen 5V'nin 8 Elite Gen 5 ile aynı işlemci saat hızına ve çekirdek sayısına sahip olduğunu iddia etmesine rağmen, F9 Pro üçüncü sırada kaldı. Android Authority, bunun nedeninin daha küçük bir önbellek veya daha muhafazakar yazılım ayarları olabileceğini öne sürüyor.

    3DMark Wild Life ve Wild Life Extreme testlerinde F9 Pro, %76-77 puanlarla en iyi kararlılığı gösterdi. F9 Ultra %69-70, OnePlus 15R %64-65 ve sadece Galaxy S26 Ultra %53-54 puan elde etti. F9 Pro testlere Galaxy'den daha düşük bir performansla başladı, ancak sonunda Samsung akıllı telefonu geride bıraktı. Bununla birlikte, Galaxy mutlak anlamda OnePlus'tan daha hızlı kaldı.

    POCO modelleri en çok ısınan modeller oldu: F9 Ultra ortalama 44-45°C, en yüksek sıcaklık ise 52°C'ye ulaştı. F9 Pro ortalama 43°C, en yüksek sıcaklık ise 50°C oldu. Galaxy S26 Ultra ortalama 41°C, en yüksek sıcaklık ise 44°C olurken, OnePlus 15R ortalama 34-35°C, en yüksek sıcaklık ise 41°C oldu. Android Authority'ye göre, Samsung daha düşük sıcaklıklar için performansı düşürmeye daha istekliyken, OnePlus 15R uzun oyun seansları için daha uygun bir cihaz.

    Yayın, testte net bir kazanan olmadığını vurguluyor sonuçlar soğutma ve yazılım ayarlarına bağlı olduğundan, aynı çipler diğer akıllı telefonlarda farklı sonuçlar gösterebilir.
    Android Authority, Galaxy S26 Ultra , POCO F9 Ultra , POCO F9 Pro ve OnePlus 15R'deki Snapdragon 8 Gen 5 çiplerini karşılaştırdı . Galaxy S26 Ultra işlemci performansında lider olurken, Çin modelleri sürekli yük altında grafik performansında daha az kayıp yaşadı. Galaxy S26 Ultra'daki Snapdragon 8 Elite Gen 5, 4,74 GHz'e kadar hızda çalışırken, F9 Ultra'daki Snapdragon 8 Elite Gen 5 ve F9 Pro'daki Snapdragon 8 Elite Gen 5V, 4,6 GHz'e kadar hızda çalışıyor. 5V sürümünde üç yerine iki GPU işlem bölümü bulunuyor. OnePlus 15R'deki Snapdragon 8 Gen 5 ise 3,8 GHz'e ulaşıyor ve ayrıca iki GPU bölümüne sahip. Geekbench 6'da Galaxy S26 Ultra hem tek çekirdekli hem de çok çekirdekli testlerde birinci olurken, OnePlus 15R sonuncu sırada yer aldı. Qualcomm, 8 Elite Gen 5V'nin 8 Elite Gen 5 ile aynı işlemci saat hızına ve çekirdek sayısına sahip olduğunu iddia etmesine rağmen, F9 Pro üçüncü sırada kaldı. Android Authority, bunun nedeninin daha küçük bir önbellek veya daha muhafazakar yazılım ayarları olabileceğini öne sürüyor. 3DMark Wild Life ve Wild Life Extreme testlerinde F9 Pro, %76-77 puanlarla en iyi kararlılığı gösterdi. F9 Ultra %69-70, OnePlus 15R %64-65 ve sadece Galaxy S26 Ultra %53-54 puan elde etti. F9 Pro testlere Galaxy'den daha düşük bir performansla başladı, ancak sonunda Samsung akıllı telefonu geride bıraktı. Bununla birlikte, Galaxy mutlak anlamda OnePlus'tan daha hızlı kaldı. POCO modelleri en çok ısınan modeller oldu: F9 Ultra ortalama 44-45°C, en yüksek sıcaklık ise 52°C'ye ulaştı. F9 Pro ortalama 43°C, en yüksek sıcaklık ise 50°C oldu. Galaxy S26 Ultra ortalama 41°C, en yüksek sıcaklık ise 44°C olurken, OnePlus 15R ortalama 34-35°C, en yüksek sıcaklık ise 41°C oldu. Android Authority'ye göre, Samsung daha düşük sıcaklıklar için performansı düşürmeye daha istekliyken, OnePlus 15R uzun oyun seansları için daha uygun bir cihaz. Yayın, testte net bir kazanan olmadığını vurguluyor sonuçlar soğutma ve yazılım ayarlarına bağlı olduğundan, aynı çipler diğer akıllı telefonlarda farklı sonuçlar gösterebilir.
    Beğen
    4
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 721 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Bir mod geliştiricisi DLSS 4.5'i Radeon RX 9000 kartları için uyarladı
    Bir mod geliştiricisi, DLSS 4.5'i Radeon RX 9000 kartları için uyarladı bu yükseltme özelliği FP8 donanım hızlandırmasını destekliyor.

    Son zamanlarda, countervolts takma adıyla bilinen bir meraklı , Radeon RX 7000 serisi ekran kartlarında DLSS 4 ve DLSS 4.5'i etkinleştiren d4r adlı bir proje yayınladı . Şimdi ise bu modcu, Radeon RX 9000 serisi 3D hızlandırıcılarına DLSS 4.5 desteği getiren 0.1.2 sürümünü yayınladı.

    Güncellenen proje, Radeon RX 9070 XT, Radeon RX 9070, Radeon RX 9070 GRE ve Radeon AI PRO R9700 dahil olmak üzere gfx1201 GPU'lu kartlarda NVIDIA görüntü ölçekleme teknolojisinin en son sürümünü etkinleştiriyor. Ayrıca Radeon RX 9060 XT ve Radeon RX 9060 gibi gfx1200 GPU tabanlı kartlar da desteklenmektedir.

    Yükseltici, FP8 işlemlerini hızlandırmak için RDNA 4 mimarisine entegre edilmiş donanım bloklarını da kullanabilir bu da genel performansı olumlu yönde etkilemelidir. Ne yazık ki, geliştirici henüz Radeon RX 9000 kartlarında DLSS 4.5 kıyaslama sonuçlarını paylaşmadı.

    Ancak, d4r'nin yeni sürümü, önceki nesil AMD 3D hızlandırıcılarında yükseltme performansını biraz iyileştirdi. Örneğin, Radeon RX 7700 XT'nin Silent Hill Townfall oyununda 1440p çözünürlükte DLSS 4.5 Kalite ile kare hızı 48,4'ten 49,3 fps'ye yükseldi. DLSS 4 ile ise kare hızı 67,9'dan 68,1 fps'ye çıktı.
    Bir mod geliştiricisi, DLSS 4.5'i Radeon RX 9000 kartları için uyarladı bu yükseltme özelliği FP8 donanım hızlandırmasını destekliyor. Son zamanlarda, countervolts takma adıyla bilinen bir meraklı , Radeon RX 7000 serisi ekran kartlarında DLSS 4 ve DLSS 4.5'i etkinleştiren d4r adlı bir proje yayınladı . Şimdi ise bu modcu, Radeon RX 9000 serisi 3D hızlandırıcılarına DLSS 4.5 desteği getiren 0.1.2 sürümünü yayınladı. Güncellenen proje, Radeon RX 9070 XT, Radeon RX 9070, Radeon RX 9070 GRE ve Radeon AI PRO R9700 dahil olmak üzere gfx1201 GPU'lu kartlarda NVIDIA görüntü ölçekleme teknolojisinin en son sürümünü etkinleştiriyor. Ayrıca Radeon RX 9060 XT ve Radeon RX 9060 gibi gfx1200 GPU tabanlı kartlar da desteklenmektedir. Yükseltici, FP8 işlemlerini hızlandırmak için RDNA 4 mimarisine entegre edilmiş donanım bloklarını da kullanabilir bu da genel performansı olumlu yönde etkilemelidir. Ne yazık ki, geliştirici henüz Radeon RX 9000 kartlarında DLSS 4.5 kıyaslama sonuçlarını paylaşmadı. Ancak, d4r'nin yeni sürümü, önceki nesil AMD 3D hızlandırıcılarında yükseltme performansını biraz iyileştirdi. Örneğin, Radeon RX 7700 XT'nin Silent Hill Townfall oyununda 1440p çözünürlükte DLSS 4.5 Kalite ile kare hızı 48,4'ten 49,3 fps'ye yükseldi. DLSS 4 ile ise kare hızı 67,9'dan 68,1 fps'ye çıktı.
    Beğen
    3
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 625 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Borderless Gaming yardımcı programı artık DLL dosyalarını değiştirmeden herhangi bir oyunda DLSS 5'i etkinleştirmenize olanak tanıyor
    Borderless Gaming yardımcı programı artık DLL dosyalarını değiştirmeden herhangi bir oyunda DLSS 5'i etkinleştirmenize olanak tanıyor.

    Popüler Sınır Tanımayan Oyun aracı geliştiricileri, oldukça ilgi çekici yenilikler içeren büyük bir güncelleme yayınladı.

    Bunların en önemlisi, DLL dosyalarını değiştirmeden veya proje dosyalarını başka şekilde manipüle etmeden herhangi bir oyunda DLSS 5 nöral işleme teknolojisini etkinleştirme yeteneğidir. Yapay zeka modeli doğrudan GitHub'dan indirilir ve programın yerleşik BGFX ölçeklendirme sistemi aracılığıyla başlatılır. Kullanıcılar ayrıca DLSS 5 yoğunluğunu ayarlayabilir, aydınlatmayı, detayı, görüntü stilini ve işleme çözünürlüğünü özelleştirebilirler.

    Aynı zamanda, geliştiriciler sızdırılan DLSS 5 sürümünü optimize ederek çalışma prensiplerini biraz değiştirdiler ve en sorunlu darboğazları ortadan kaldırdılar. Bu sayede eski grafik kartlarında bile iyi bir performans sunabiliyor. Geliştiricilerin kendi testlerine göre, GeForce RTX 3090, nöral işleme kullanan birçok oyunda 30 fps'nin üzerinde kare hızı sağlayabiliyor.

    Ek olarak, geliştiriciler Windows efekt düzenleyicisini yeniden tasarladı, BGFX ve BGFG'nin performansını iyileştirdi, çökmeleri düzeltti, parametre kontrollerini geliştirdi ve yüksek çözünürlüklerde ölçeklendirmeyi optimize etti.
    Borderless Gaming yardımcı programı artık DLL dosyalarını değiştirmeden herhangi bir oyunda DLSS 5'i etkinleştirmenize olanak tanıyor. Popüler Sınır Tanımayan Oyun aracı geliştiricileri, oldukça ilgi çekici yenilikler içeren büyük bir güncelleme yayınladı. Bunların en önemlisi, DLL dosyalarını değiştirmeden veya proje dosyalarını başka şekilde manipüle etmeden herhangi bir oyunda DLSS 5 nöral işleme teknolojisini etkinleştirme yeteneğidir. Yapay zeka modeli doğrudan GitHub'dan indirilir ve programın yerleşik BGFX ölçeklendirme sistemi aracılığıyla başlatılır. Kullanıcılar ayrıca DLSS 5 yoğunluğunu ayarlayabilir, aydınlatmayı, detayı, görüntü stilini ve işleme çözünürlüğünü özelleştirebilirler. Aynı zamanda, geliştiriciler sızdırılan DLSS 5 sürümünü optimize ederek çalışma prensiplerini biraz değiştirdiler ve en sorunlu darboğazları ortadan kaldırdılar. Bu sayede eski grafik kartlarında bile iyi bir performans sunabiliyor. Geliştiricilerin kendi testlerine göre, GeForce RTX 3090, nöral işleme kullanan birçok oyunda 30 fps'nin üzerinde kare hızı sağlayabiliyor. Ek olarak, geliştiriciler Windows efekt düzenleyicisini yeniden tasarladı, BGFX ve BGFG'nin performansını iyileştirdi, çökmeleri düzeltti, parametre kontrollerini geliştirdi ve yüksek çözünürlüklerde ölçeklendirmeyi optimize etti.
    Beğen
    5
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 783 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Keychron ahşap kasalı K8 HE manyetik klavyesi
    Çinli marka Keychron, K8 HE manyetik klavyesinin yeni bir versiyonunu, All-Wood Special Edition'ı piyasaya sürdü. Bu model gerçek ahşap çerçeveye sahip.

    Üreticiye göre, K8 HE All-Wood Special Edition'da doğal ceviz ağacı kullanılmıştır. Ayrıca, ağacın özelliklerinden dolayı, her klavyede damar deseni biraz farklılık gösterecektir. Ahşap, ter ve neme karşı koruyucu bir kaplama ile işlenmiştir, ancak üretici zamanla yüzeyde doğal bir patina oluşacağı konusunda uyarıda bulunmaktadır.

    K8 HE All-Wood Special Edition, TKL formatında tasarlanmıştır. Çalışırken değiştirilebilir teknolojiye sahip Gateron Double-Rail Nebula manyetik anahtarlar kullanır. Her tuşun tetikleme noktası, 0,2 mm ile 3,8 mm arasında 0,1 mm'lik artışlarla ayrı ayrı ayarlanabilir. Ancak, sensör düzeni öncelikle Keychron Double-Rail anahtarlar için tasarlandığından, üçüncü taraf manyetik anahtarlar takılamaz.

    Kutu içeriğinde bulunan koyu kahverengi tuş başlıkları PBT plastikten üretilmiştir ve OSA profiline sahiptir. Karakterler opak olduğundan, RGB arka aydınlatma yalnızca tuşların etrafında görünür. Gürültüyü azaltmak için kasa EVA ve EPDM köpükle kaplanmış, kasanın alt kısmı ise PET filmle kaplanmıştır.

    Klavye, kablosuz bağlantıyı, Bluetooth 5.2'yi ve USB-C'yi destekler. Yazılım, açık kaynaklı QMK bellenimidir. Yapılandırma, tescilli Keychron Launcher web uygulaması kullanılarak yapılabilir.

    K8 HE Tamamen Ahşap Özel Sürümü artık üreticinin web sitesinde satışa sunuldu.
    Çinli marka Keychron, K8 HE manyetik klavyesinin yeni bir versiyonunu, All-Wood Special Edition'ı piyasaya sürdü. Bu model gerçek ahşap çerçeveye sahip. Üreticiye göre, K8 HE All-Wood Special Edition'da doğal ceviz ağacı kullanılmıştır. Ayrıca, ağacın özelliklerinden dolayı, her klavyede damar deseni biraz farklılık gösterecektir. Ahşap, ter ve neme karşı koruyucu bir kaplama ile işlenmiştir, ancak üretici zamanla yüzeyde doğal bir patina oluşacağı konusunda uyarıda bulunmaktadır. K8 HE All-Wood Special Edition, TKL formatında tasarlanmıştır. Çalışırken değiştirilebilir teknolojiye sahip Gateron Double-Rail Nebula manyetik anahtarlar kullanır. Her tuşun tetikleme noktası, 0,2 mm ile 3,8 mm arasında 0,1 mm'lik artışlarla ayrı ayrı ayarlanabilir. Ancak, sensör düzeni öncelikle Keychron Double-Rail anahtarlar için tasarlandığından, üçüncü taraf manyetik anahtarlar takılamaz. Kutu içeriğinde bulunan koyu kahverengi tuş başlıkları PBT plastikten üretilmiştir ve OSA profiline sahiptir. Karakterler opak olduğundan, RGB arka aydınlatma yalnızca tuşların etrafında görünür. Gürültüyü azaltmak için kasa EVA ve EPDM köpükle kaplanmış, kasanın alt kısmı ise PET filmle kaplanmıştır. Klavye, kablosuz bağlantıyı, Bluetooth 5.2'yi ve USB-C'yi destekler. Yazılım, açık kaynaklı QMK bellenimidir. Yapılandırma, tescilli Keychron Launcher web uygulaması kullanılarak yapılabilir. K8 HE Tamamen Ahşap Özel Sürümü artık üreticinin web sitesinde satışa sunuldu.
    Beğen
    4
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 641 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • OpenAI GPT-6.1 Astra'nın piyasaya sürülmesini iptal etti
    OpenAI, yeni modelin test kullanıcılarını yanıltmasının ardından GPT-6.1 Astra'nın piyasaya sürülmesini iptal etti.

    OpenAI, sinir ağı testleri sırasında endişe verici sonuçlar elde etmesinin ardından, aslen Ekim ayında piyasaya sürülmesi planlanan yeni GPT-6.1 Astra modelinin çıkışını erteledi.

    Wall Street Journal'a göre , dahili testler sırasında GPT-6.1 Astra, önceki sürümlerine kıyasla daha yüksek düzeyde aldatma ve daha düşük talimatlara uyma performansı sergiledi. OpenAI'nin güvenlik sorumlusu Saachi Jain, Astra'nın hedefine ulaşmak için yaptığı eylemleri test edenlerden gizlemiş olabileceğini bildirdi. Birçok durumda, model ayrıca izinsiz olarak harici araçlara ve hizmetlere bağımsız olarak erişti. Sonuç olarak, şirket GPT-6.1 Astra'nın güvenlik gereksinimlerini karşılamadığı sonucuna vardı.

    Astra projesinin iptal edilmesine rağmen, temel model GPT-6'nın gelecekteki sürümlerinin geliştirilmesinde kullanılmaya devam edecektir. OpenAI, sorunların temel nedenlerini araştırmak ve yapay zekanın davranışını iyileştirmek için altıncı nesil modeli takviyeli öğrenme algoritmasıyla daha da eğitmek niyetindedir.
    OpenAI, yeni modelin test kullanıcılarını yanıltmasının ardından GPT-6.1 Astra'nın piyasaya sürülmesini iptal etti. OpenAI, sinir ağı testleri sırasında endişe verici sonuçlar elde etmesinin ardından, aslen Ekim ayında piyasaya sürülmesi planlanan yeni GPT-6.1 Astra modelinin çıkışını erteledi. Wall Street Journal'a göre , dahili testler sırasında GPT-6.1 Astra, önceki sürümlerine kıyasla daha yüksek düzeyde aldatma ve daha düşük talimatlara uyma performansı sergiledi. OpenAI'nin güvenlik sorumlusu Saachi Jain, Astra'nın hedefine ulaşmak için yaptığı eylemleri test edenlerden gizlemiş olabileceğini bildirdi. Birçok durumda, model ayrıca izinsiz olarak harici araçlara ve hizmetlere bağımsız olarak erişti. Sonuç olarak, şirket GPT-6.1 Astra'nın güvenlik gereksinimlerini karşılamadığı sonucuna vardı. Astra projesinin iptal edilmesine rağmen, temel model GPT-6'nın gelecekteki sürümlerinin geliştirilmesinde kullanılmaya devam edecektir. OpenAI, sorunların temel nedenlerini araştırmak ve yapay zekanın davranışını iyileştirmek için altıncı nesil modeli takviyeli öğrenme algoritmasıyla daha da eğitmek niyetindedir.
    Beğen
    6
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 519 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • The Witcher 3'ün yeniden düzenlenmiş versiyonu
    Hayranlar The Witcher 3'ün yeniden düzenlenmiş versiyonundan dehşete düştü çıkış tarihi 29 Eylül. CD Projekt RED, efsanevi rol yapma oyunu The Witcher 3'ün yeniden düzenlenmiş versiyonunun çıkış tarihini açıkladı. Oyun, 29 Eylül 2026 tarihinde Moskova saatiyle 13:00'te piyasaya sürülecek.

    X oyununun resmi sosyal medya hesabında geliştiriciler, oyunun orijinal ve yeniden düzenlenmiş sürümlerinin grafiklerini karşılaştıran kısa bir video paylaştı. Beklenmedik bir şekilde, hayranlar sert tepki gösterdi. Görsel değişiklikleri beğenmediler. Yorumlarda, öfkeli hayranlar, yaratıcıların görüntüleri karıştırmış olabileceğini düşünüyor. Yeniden düzenlenmiş versiyonun daha da kötü göründüğünü iddia ediyorlar ve sudaki yansımaların eksikliğinden ve Geralt'ın kılıcındaki değişen parıltıdan şikayet ediyorlar. Yeni renk şeması da orijinal versiyonun hayranlarını memnun etmedi. 2015 versiyonunun daha parlak ve canlı olduğunu söylüyorlar.

    Orijinal sürümün sahipleri, yeniden düzenlenmiş sürüme ücretsiz olarak yükseltme alacaklar.
    Hayranlar The Witcher 3'ün yeniden düzenlenmiş versiyonundan dehşete düştü çıkış tarihi 29 Eylül. CD Projekt RED, efsanevi rol yapma oyunu The Witcher 3'ün yeniden düzenlenmiş versiyonunun çıkış tarihini açıkladı. Oyun, 29 Eylül 2026 tarihinde Moskova saatiyle 13:00'te piyasaya sürülecek. X oyununun resmi sosyal medya hesabında geliştiriciler, oyunun orijinal ve yeniden düzenlenmiş sürümlerinin grafiklerini karşılaştıran kısa bir video paylaştı. Beklenmedik bir şekilde, hayranlar sert tepki gösterdi. Görsel değişiklikleri beğenmediler. Yorumlarda, öfkeli hayranlar, yaratıcıların görüntüleri karıştırmış olabileceğini düşünüyor. Yeniden düzenlenmiş versiyonun daha da kötü göründüğünü iddia ediyorlar ve sudaki yansımaların eksikliğinden ve Geralt'ın kılıcındaki değişen parıltıdan şikayet ediyorlar. Yeni renk şeması da orijinal versiyonun hayranlarını memnun etmedi. 2015 versiyonunun daha parlak ve canlı olduğunu söylüyorlar. Orijinal sürümün sahipleri, yeniden düzenlenmiş sürüme ücretsiz olarak yükseltme alacaklar.
    Beğen
    5
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 593 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • HyperOS 4 yeni cihazlara ulaştı dört akıllı telefon daha küresel beta sürümünü aldı.
    Xiaomi, HyperOS 4 için küresel beta testinin ikinci aşamasına başladı. Dört akıllı telefon daha güncellemeyi aldı: Xiaomi 15, Xiaomi 15 Ultra, Xiaomi 17T ve Xiaomi 17T Pro. Şu anda program yalnızca cihazların küresel ve Avrupa (AEA) sürümleri için geçerli.

    Xiaomi 15 için güncelleme, küresel sürüm için OS4.0.0.7.XOCMIXM ve EEA sürümü için OS4.0.0.9.XOCEUXM numaralarıyla yayınlanıyor. Xiaomi 15 Ultra ise sırasıyla OS4.0.0.6.XOAMIXM ve OS4.0.0.6.XOAEUXM sürümlerini alıyor. Xiaomi 17T ve 17T Pro için beta sürümü yalnızca Avrupa'da mevcut olup, sürümler OS4.0.0.7.XPTEUXM ve OS4.0.0.6.XPSEUXM'dir.

    Yazılım güncellemesi, daha önce HyperOS beta test programına katılan kullanıcılara dağıtılıyor. Güncelleme henüz diğer bölgelerde mevcut değil, ancak Xiaomi önümüzdeki haftalarda listeyi genişletebilir.

    Dolayısıyla, duyurulan ilk iki gruptaki tüm cihazlar HyperOS 4'ün küresel beta sürümünü zaten almış durumda. Ancak Xiaomi, testlere hangi diğer akıllı telefonların katılabileceğini henüz açıklamadı.

    Çin'de şirket, bir dizi amiral gemisi cihaz için HyperOS 4'ün kararlı sürümünü zaten yayınlamaya başladı ve yeni modellerin de Eylül ayı sonlarında bu yazılımı alması bekleniyor. Bu, Xiaomi için beta testini daha da genişletmekten ziyade kararlı sürümün küresel olarak yayınlanmasının daha önemli olabileceği anlamına gelebilir.
    Xiaomi, HyperOS 4 için küresel beta testinin ikinci aşamasına başladı. Dört akıllı telefon daha güncellemeyi aldı: Xiaomi 15, Xiaomi 15 Ultra, Xiaomi 17T ve Xiaomi 17T Pro. Şu anda program yalnızca cihazların küresel ve Avrupa (AEA) sürümleri için geçerli. Xiaomi 15 için güncelleme, küresel sürüm için OS4.0.0.7.XOCMIXM ve EEA sürümü için OS4.0.0.9.XOCEUXM numaralarıyla yayınlanıyor. Xiaomi 15 Ultra ise sırasıyla OS4.0.0.6.XOAMIXM ve OS4.0.0.6.XOAEUXM sürümlerini alıyor. Xiaomi 17T ve 17T Pro için beta sürümü yalnızca Avrupa'da mevcut olup, sürümler OS4.0.0.7.XPTEUXM ve OS4.0.0.6.XPSEUXM'dir. Yazılım güncellemesi, daha önce HyperOS beta test programına katılan kullanıcılara dağıtılıyor. Güncelleme henüz diğer bölgelerde mevcut değil, ancak Xiaomi önümüzdeki haftalarda listeyi genişletebilir. Dolayısıyla, duyurulan ilk iki gruptaki tüm cihazlar HyperOS 4'ün küresel beta sürümünü zaten almış durumda. Ancak Xiaomi, testlere hangi diğer akıllı telefonların katılabileceğini henüz açıklamadı. Çin'de şirket, bir dizi amiral gemisi cihaz için HyperOS 4'ün kararlı sürümünü zaten yayınlamaya başladı ve yeni modellerin de Eylül ayı sonlarında bu yazılımı alması bekleniyor. Bu, Xiaomi için beta testini daha da genişletmekten ziyade kararlı sürümün küresel olarak yayınlanmasının daha önemli olabileceği anlamına gelebilir.
    Beğen
    6
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 633 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Vivo Watch 6 akıllı saat tanıtıldı Safir kristal ekran, eSIM ve 21 güne kadar pil ömrü
    Çinli marka vivo , X500 serisi akıllı telefonlarının yanı sıra yeni bir akıllı saat de tanıttı. Sadece Watch 6 olarak adlandırılan model, safir cam ve uzun pil ömrü özelliklerine sahip.

    Saatin temel versiyonu 316L paslanmaz çelik kasaya sahip ve 44 gram ağırlığında. Amiral gemisi versiyonu ise havacılık sınıfı TC4 titanyum alaşımı kullanıyor ve bu da ağırlığını sadece 37 grama indiriyor. Her iki versiyon da 9,5 mm kalınlığında.

    Görüntü, 60 Hz yenileme hızına sahip 1,47 inç AMOLED ekranda gösteriliyor. Ekran parlaklığı en yüksek 3500 nit'e ulaşabiliyor ve düşük ışık koşullarında 2 nit'e kadar düşüyor. Pil tasarrufu için ekran otomatik olarak 5 ve 30 Hz arasında geçiş yapıyor.

    Bu saat kalp atış hızını, kan oksijen doygunluğunu (SpO2), uyku kalitesini ve stres seviyelerini izliyor. Üreticiye göre, çeşitli fiziksel aktivite türlerinde kalp atış hızı ölçümlerinin doğruluğu yaklaşık %97'dir. Koşu, yürüyüş, bisiklet ve doğa yürüyüşü sırasında bu oran %98,5'e ulaşarak profesyonel göğüs bantlarıyla karşılaştırılabilir seviyeye geliyor. Yeni saat ayrıca yüzden fazla spor modu sunuyor.

    Cihaz, çift bantlı GNSS modülü, NFC ve barometre ile donatılmıştır. eSIM sürümü, akıllı telefonla eşleştirme gerektirmeden aramaları alabilir, kısa mesaj gönderebilir ve navigasyon yapabilir. Pil ömrü normal kullanımda 10 güne, güç tasarrufu modunda ise 21 güne ulaşır. eSIM'li saat, telefona bağlıyken yaklaşık bir hafta, bekleme modunda ise dört gün dayanır.
    Çinli marka vivo , X500 serisi akıllı telefonlarının yanı sıra yeni bir akıllı saat de tanıttı. Sadece Watch 6 olarak adlandırılan model, safir cam ve uzun pil ömrü özelliklerine sahip. Saatin temel versiyonu 316L paslanmaz çelik kasaya sahip ve 44 gram ağırlığında. Amiral gemisi versiyonu ise havacılık sınıfı TC4 titanyum alaşımı kullanıyor ve bu da ağırlığını sadece 37 grama indiriyor. Her iki versiyon da 9,5 mm kalınlığında. Görüntü, 60 Hz yenileme hızına sahip 1,47 inç AMOLED ekranda gösteriliyor. Ekran parlaklığı en yüksek 3500 nit'e ulaşabiliyor ve düşük ışık koşullarında 2 nit'e kadar düşüyor. Pil tasarrufu için ekran otomatik olarak 5 ve 30 Hz arasında geçiş yapıyor. Bu saat kalp atış hızını, kan oksijen doygunluğunu (SpO2), uyku kalitesini ve stres seviyelerini izliyor. Üreticiye göre, çeşitli fiziksel aktivite türlerinde kalp atış hızı ölçümlerinin doğruluğu yaklaşık %97'dir. Koşu, yürüyüş, bisiklet ve doğa yürüyüşü sırasında bu oran %98,5'e ulaşarak profesyonel göğüs bantlarıyla karşılaştırılabilir seviyeye geliyor. Yeni saat ayrıca yüzden fazla spor modu sunuyor. Cihaz, çift bantlı GNSS modülü, NFC ve barometre ile donatılmıştır. eSIM sürümü, akıllı telefonla eşleştirme gerektirmeden aramaları alabilir, kısa mesaj gönderebilir ve navigasyon yapabilir. Pil ömrü normal kullanımda 10 güne, güç tasarrufu modunda ise 21 güne ulaşır. eSIM'li saat, telefona bağlıyken yaklaşık bir hafta, bekleme modunda ise dört gün dayanır.
    Beğen
    6
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 789 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • GTA 6 Oyuncuları daha pahalı olan Ultimate Edition tercih ediyor.
    GTA 6'yı piyasaya sürülmesinden aylar önce ön sipariş verenlerin nadiren para tasarrufu sağladığı anlaşılıyor. Take-Two CEO'su Strauss Zelnick'e göre, 99,99 dolarlık Ultimate Edition, 79,99 dolarlık standart sürümden daha sık ön sipariş ediliyor. Ancak yayıncı, kesin rakamlar açıklamadı.

    100 dolarlık versiyon önde gidiyor. Zelnick, CNBC'nin "Squawk Pod" podcast'inde ön siparişlerin mevcut durumunu ele aldı. Ona göre, ön siparişler genel olarak Take-Two'nun başlangıçta tahmin ettiğinden daha iyi gidiyor. Ayrıca, sunulan iki sürüm arasındaki çarpıcı dağılıma da dikkat çekti: daha pahalı olan Ultimate Edition şu anda standart sürümün önünde yer alıyor.

    Zelnick iki sürüm arasındaki fiyat farkını açıklamadı. Kesin ön sipariş rakamları da henüz mevcut değil. Bu nedenle, açıklamasından GTA 6 için yaklaşık 100 dolar harcamaya gerçekten istekli alıcıların yüzdesini çıkarmak mümkün değil.

    Take-Two CEO'su sonuçları şu şekilde özetledi: Oyunun çıkışından birkaç ay önce ön sipariş veren oyuncular doğal olarak özellikle sadık müşterilerdir. Bu hedef grubun, özellikle daha kapsamlı ve dolayısıyla daha pahalı olan sürümü tercih etme olasılığı daha yüksektir. Oyunun piyasaya sürülmesinden sonra bu durumun benzer olup olmayacağı ise henüz belli değil.

    Ek içerik için 20 dolar daha fazla. ABD'de Rockstar Games, Standart Sürüm için 79,99 dolar, Ultimate Sürüm için ise 99,99 dolar fiyat belirledi. Ön siparişler 25 Haziran'dan beri açık. Rockstar, daha pahalı sürüm için bir dizi ek oyun özelliği de listeledi.

    Bu, ek araçlar, silah çeşitleri, kıyafetler ve işletmelerle ve araç modifikasyonlarıyla ilgili diğer içerikleri içerir. Ön sipariş verenler ayrıca "Vintage Vice City Paketi"ni ve sınırlı süreli bir aylık GTA+ aboneliğini de alırlar. Ancak temel tek oyunculu kampanya, daha uygun fiyatlı Standart Sürümde de mevcuttur.

    79,99 dolarlık başlangıç ​​fiyatıyla GTA 6 , büyük AAA oyunları için uzun süredir geçerli olan 60 veya daha sonra 70 dolarlık fiyat sınırını şimdiden aşmış durumda. Ek 20 dolara mal olan Ultimate Edition'a olan güçlü talep, yayıncıların dikkatini çekmelidir; en azından GTA 6 gibi istisnai bir proje için, üç haneli rakamlara yaklaşan bir fiyat etiketi, erken alıcıların çoğunu caydırmayacak gibi görünüyor.

    Kasım ayında yayınlanacak.
    Grand Theft Auto VI'nın PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S için 19 Kasım 2026'da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Rockstar Games henüz PC sürümü için bir çıkış tarihi açıklamadı.

    Take-Two kısa süre önce ön siparişlere yönelik olağanüstü yüksek bir talep olduğunu bildirmişti. Ancak şirket henüz GTA 6'dan herhangi bir gelir kaydetmiyor: ön siparişler piyasaya sürülene kadar iptal edilebiliyor ve bu nedenle henüz nihai satış olarak kabul edilmiyor.
    GTA 6'yı piyasaya sürülmesinden aylar önce ön sipariş verenlerin nadiren para tasarrufu sağladığı anlaşılıyor. Take-Two CEO'su Strauss Zelnick'e göre, 99,99 dolarlık Ultimate Edition, 79,99 dolarlık standart sürümden daha sık ön sipariş ediliyor. Ancak yayıncı, kesin rakamlar açıklamadı. 100 dolarlık versiyon önde gidiyor. Zelnick, CNBC'nin "Squawk Pod" podcast'inde ön siparişlerin mevcut durumunu ele aldı. Ona göre, ön siparişler genel olarak Take-Two'nun başlangıçta tahmin ettiğinden daha iyi gidiyor. Ayrıca, sunulan iki sürüm arasındaki çarpıcı dağılıma da dikkat çekti: daha pahalı olan Ultimate Edition şu anda standart sürümün önünde yer alıyor. Zelnick iki sürüm arasındaki fiyat farkını açıklamadı. Kesin ön sipariş rakamları da henüz mevcut değil. Bu nedenle, açıklamasından GTA 6 için yaklaşık 100 dolar harcamaya gerçekten istekli alıcıların yüzdesini çıkarmak mümkün değil. Take-Two CEO'su sonuçları şu şekilde özetledi: Oyunun çıkışından birkaç ay önce ön sipariş veren oyuncular doğal olarak özellikle sadık müşterilerdir. Bu hedef grubun, özellikle daha kapsamlı ve dolayısıyla daha pahalı olan sürümü tercih etme olasılığı daha yüksektir. Oyunun piyasaya sürülmesinden sonra bu durumun benzer olup olmayacağı ise henüz belli değil. Ek içerik için 20 dolar daha fazla. ABD'de Rockstar Games, Standart Sürüm için 79,99 dolar, Ultimate Sürüm için ise 99,99 dolar fiyat belirledi. Ön siparişler 25 Haziran'dan beri açık. Rockstar, daha pahalı sürüm için bir dizi ek oyun özelliği de listeledi. Bu, ek araçlar, silah çeşitleri, kıyafetler ve işletmelerle ve araç modifikasyonlarıyla ilgili diğer içerikleri içerir. Ön sipariş verenler ayrıca "Vintage Vice City Paketi"ni ve sınırlı süreli bir aylık GTA+ aboneliğini de alırlar. Ancak temel tek oyunculu kampanya, daha uygun fiyatlı Standart Sürümde de mevcuttur. 79,99 dolarlık başlangıç ​​fiyatıyla GTA 6 , büyük AAA oyunları için uzun süredir geçerli olan 60 veya daha sonra 70 dolarlık fiyat sınırını şimdiden aşmış durumda. Ek 20 dolara mal olan Ultimate Edition'a olan güçlü talep, yayıncıların dikkatini çekmelidir; en azından GTA 6 gibi istisnai bir proje için, üç haneli rakamlara yaklaşan bir fiyat etiketi, erken alıcıların çoğunu caydırmayacak gibi görünüyor. Kasım ayında yayınlanacak. Grand Theft Auto VI'nın PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S için 19 Kasım 2026'da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Rockstar Games henüz PC sürümü için bir çıkış tarihi açıklamadı. Take-Two kısa süre önce ön siparişlere yönelik olağanüstü yüksek bir talep olduğunu bildirmişti. Ancak şirket henüz GTA 6'dan herhangi bir gelir kaydetmiyor: ön siparişler piyasaya sürülene kadar iptal edilebiliyor ve bu nedenle henüz nihai satış olarak kabul edilmiyor.
    Beğen
    2
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 1B Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
Daha Fazla Sonuç
Oyun Gündemi
Yükleniyor...
Forum Son Yazılan Konular
TechForumTR https://techforum.tr/sosyal