• wxnod - 28 çekirdekli Nova Lake-S çipi 2027'nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek, 52 çekirdekli amiral gemisi ise daha sonra onu takip e
    @wxnod kullanıcı adıyla bilinen güvenilir bir sızıntı kaynağı, Intel'in Nova Lake-S mimarisine dayalı masaüstü işlemcileriyle ilgili Çin'de yapılan kapalı bir sunumdan bir slayt yayınladı. Bu slayt, yaklaşan çipler hakkında önemli miktarda bilgi içeriyor ve önceki sızıntıların doğruluğunu teyit ediyor.

    Yeni işlemciler ticari olarak Core Ultra 400 olarak bilinecek ve LGA 1954 platformu için tasarlanacak. Bu çipleri destekleyen ilk nesil anakartlar, Intel 900 serisi yonga setlerine dayanacak. Slayda göre, LGA 1954 soketi birden fazla nesil işlemciyi destekleyecek. İşlemcilerin kendileri 52'ye kadar fiziksel çekirdeğe sahip olacak. Ürün yelpazesi, 288 MB'a kadar kapasiteye sahip bLLC yongalarına sahip modelleri içerecek. İşlemciler DDR5 RAM ile eşleştirilecek.

    Yeni işlemcilerin seri üretimi 2026 yılının dördüncü çeyreğinde başlayacak. Seri üretim 28 çekirdekli işlemci 2027 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Ancak, 52 fiziksel çekirdeğe sahip amiral gemisi çözümü gecikecek. Bu işlemcinin piyasaya sürülme tarihi 2027 yılının tamamı olarak belirtiliyor. Slaytta ayrıca Razor Lake ve Hammer Lake işlemcilerinin yaklaşık çıkış tarihleri ​​hakkında da bilgi yer alıyor. Bu işlemcilerin 2027 yılının dördüncü çeyreğinde veya daha sonra piyasaya sürülmesi planlanıyor. Hammer Lake çipleri de LGA 1954 soketi için konumlandırılmış durumda.


    Alıntıdır...
    [b]@wxnod kullanıcı adıyla bilinen güvenilir bir sızıntı kaynağı, Intel'in Nova Lake-S mimarisine dayalı masaüstü işlemcileriyle ilgili Çin'de yapılan kapalı bir sunumdan bir slayt yayınladı. Bu slayt, yaklaşan çipler hakkında önemli miktarda bilgi içeriyor ve önceki sızıntıların doğruluğunu teyit ediyor.[/b] [i]Yeni işlemciler ticari olarak Core Ultra 400 olarak bilinecek ve LGA 1954 platformu için tasarlanacak. Bu çipleri destekleyen ilk nesil anakartlar, Intel 900 serisi yonga setlerine dayanacak. Slayda göre, LGA 1954 soketi birden fazla nesil işlemciyi destekleyecek. İşlemcilerin kendileri 52'ye kadar fiziksel çekirdeğe sahip olacak. Ürün yelpazesi, 288 MB'a kadar kapasiteye sahip bLLC yongalarına sahip modelleri içerecek. İşlemciler DDR5 RAM ile eşleştirilecek. Yeni işlemcilerin seri üretimi 2026 yılının dördüncü çeyreğinde başlayacak. Seri üretim 28 çekirdekli işlemci 2027 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Ancak, 52 fiziksel çekirdeğe sahip amiral gemisi çözümü gecikecek. Bu işlemcinin piyasaya sürülme tarihi 2027 yılının tamamı olarak belirtiliyor. Slaytta ayrıca Razor Lake ve Hammer Lake işlemcilerinin yaklaşık çıkış tarihleri ​​hakkında da bilgi yer alıyor. Bu işlemcilerin 2027 yılının dördüncü çeyreğinde veya daha sonra piyasaya sürülmesi planlanıyor. Hammer Lake çipleri de LGA 1954 soketi için konumlandırılmış durumda.[/i] Alıntıdır...
    Beğen
    4
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 121 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • NASA, Uzay Teleskobu SpaceX Falcon Heavy roketiyle fırlatmış
    NASA, Nancy Grace Roman Uzay Teleskobu'nu SpaceX Falcon Heavy roketiyle fırlatmış

    Bu cihaz, diğer görevlerinin yanı sıra, karanlık maddeyi inceleyecek ve ötegezegenleri arayacak.

    Roket, 30 Ağustos'ta Florida'daki bir fırlatma rampasından fırlatıldı. Bu roketle, Hubble ve James Webb'in yanı sıra NASA'nın temel uzay gözlemevlerine katılacak olan Nancy Grace Roman Uzay Teleskobu taşındı.

    Ajansa göre, Nancy Grace Roman uzay aracının görüş alanı Hubble'ınkinden yaklaşık 100 kat daha büyük. NASA Yöneticisi Jared Isaacman, Roman'ın Hubble'ın 2.000 yılda başarabileceği şeyi bir yılda başarabileceğini söyledi.

    Teleskobun geliştirilmesi yaklaşık dört milyar dolara mal oldu. Ultra yüksek çözünürlüklü görüntüler alabilen güçlü bir geniş alan kızılötesi (WFI) kameranın yanı sıra, yıldızın ışığını engelleyerek yakındaki gezegenlerin görüntülenmesine olanak sağlayan deneysel bir koronograf ile donatılmıştır.

    Cihaz, Dünya'dan 1,5 milyon kilometre uzaklıkta faaliyete başlayacak; bu yolculuk birkaç ay sürecek. Bundan sonra teleskop, galaksileri haritalamaya, karanlık maddeyi ve kara delikleri incelemeye ve ötegezegenleri aramaya başlayacak.

    Nancy Grace Roman görevi beş yıl sürecek şekilde tasarlandı. NASA, uzay aracının diğer görevlerinin yanı sıra Samanyolu Galaksisi'ni incelemesini ve 20 milyara kadar yıldız keşfetmesini, böylece şimdiye kadar oluşturulmuş en büyük astronomik cisim kataloğunu oluşturmasını bekliyor.
    NASA, Nancy Grace Roman Uzay Teleskobu'nu SpaceX Falcon Heavy roketiyle fırlatmış Bu cihaz, diğer görevlerinin yanı sıra, karanlık maddeyi inceleyecek ve ötegezegenleri arayacak. Roket, 30 Ağustos'ta Florida'daki bir fırlatma rampasından fırlatıldı. Bu roketle, Hubble ve James Webb'in yanı sıra NASA'nın temel uzay gözlemevlerine katılacak olan Nancy Grace Roman Uzay Teleskobu taşındı. Ajansa göre, Nancy Grace Roman uzay aracının görüş alanı Hubble'ınkinden yaklaşık 100 kat daha büyük. NASA Yöneticisi Jared Isaacman, Roman'ın Hubble'ın 2.000 yılda başarabileceği şeyi bir yılda başarabileceğini söyledi. Teleskobun geliştirilmesi yaklaşık dört milyar dolara mal oldu. Ultra yüksek çözünürlüklü görüntüler alabilen güçlü bir geniş alan kızılötesi (WFI) kameranın yanı sıra, yıldızın ışığını engelleyerek yakındaki gezegenlerin görüntülenmesine olanak sağlayan deneysel bir koronograf ile donatılmıştır. Cihaz, Dünya'dan 1,5 milyon kilometre uzaklıkta faaliyete başlayacak; bu yolculuk birkaç ay sürecek. Bundan sonra teleskop, galaksileri haritalamaya, karanlık maddeyi ve kara delikleri incelemeye ve ötegezegenleri aramaya başlayacak. Nancy Grace Roman görevi beş yıl sürecek şekilde tasarlandı. NASA, uzay aracının diğer görevlerinin yanı sıra Samanyolu Galaksisi'ni incelemesini ve 20 milyara kadar yıldız keşfetmesini, böylece şimdiye kadar oluşturulmuş en büyük astronomik cisim kataloğunu oluşturmasını bekliyor.
    Beğen
    9
    1 Cevaplar 0 Paylaşımlar 151 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • S24 Ultra veya S25 Ultra
    Bir yıldır S23 Ultra kullanıyordum. Bir yıl içinde ekranı kırıldı, One UI güncellemelerini almayı bıraktı ve sonradan anlaşıldığı üzere orijinal olmayan bir ekrana sahipti bu da parlaklık kısıldığında ekranda belirgin bir yeşil tonuna neden oluyordu. Servis merkezine gidip ekran, cam ve arka kapağın değiştirilmesinin ne kadar tutacağını sorduğumda, en az 18.000 dediler.

    Bu yüzden biraz daha fazla (neredeyse aynı fiyata) ödeme yapıp daha yeni bir şey almaya karar verdim. Daha güvenilir olacak ve daha uzun süre güncelleme alacak. Şimdi ikilem şu: Ne almalıyım?

    Bir yandan, S24 Ultra, 2030 yılına kadar aktif güncellemeleri destekleyecek olan ve aynı zamanda hareketleri ve diğer özellikleri destekleyen Bluetooth kalemine sahip son akıllı telefon olan, zamanının mükemmel bir amiral gemisidir.

    Öte yandan, S25 Ultra da geçen yılın harika bir amiral gemisi ve hala inanılmaz. RDR2 veya Cyberpunk'ı rahatlıkla çalıştırabilen güçlü bir Snapdragon 8 Elite işlemciye sahip neden buna ihtiyacım olsun ki? Sadece eğlence için, cihazın neler yapabileceğini merak ediyorum. Aynı şeyi Flip 5 ve S23 Ultra ile de yaptım.

    İkisi de gerçekten çalışmadı, ama yine de teknoloji meraklısı olmayı seviyorum. Telefonda kesinlikle KP77 veya RDR2 oynamayacağım, ama sadece bakmak bile ilginç S25 Ultra ayrıca mükemmel bir 50MP geniş açılı lense ve iyi makro fotoğrafçılığa sahip ve kim tahmin ederdi ki, 2031'e kadar sürecek aktif güncelleme desteği de var.

    Bir yıldır S23 Ultra kullanıyordum. Bir yıl içinde ekranı kırıldı, One UI güncellemelerini almayı bıraktı ve sonradan anlaşıldığı üzere orijinal olmayan bir ekrana sahipti bu da parlaklık kısıldığında ekranda belirgin bir yeşil tonuna neden oluyordu. Servis merkezine gidip ekran, cam ve arka kapağın değiştirilmesinin ne kadar tutacağını sorduğumda, en az 18.000 dediler. Bu yüzden biraz daha fazla (neredeyse aynı fiyata) ödeme yapıp daha yeni bir şey almaya karar verdim. Daha güvenilir olacak ve daha uzun süre güncelleme alacak. Şimdi ikilem şu: Ne almalıyım? Bir yandan, S24 Ultra, 2030 yılına kadar aktif güncellemeleri destekleyecek olan ve aynı zamanda hareketleri ve diğer özellikleri destekleyen Bluetooth kalemine sahip son akıllı telefon olan, zamanının mükemmel bir amiral gemisidir. Öte yandan, S25 Ultra da geçen yılın harika bir amiral gemisi ve hala inanılmaz. RDR2 veya Cyberpunk'ı rahatlıkla çalıştırabilen güçlü bir Snapdragon 8 Elite işlemciye sahip neden buna ihtiyacım olsun ki? Sadece eğlence için, cihazın neler yapabileceğini merak ediyorum. Aynı şeyi Flip 5 ve S23 Ultra ile de yaptım. İkisi de gerçekten çalışmadı, ama yine de teknoloji meraklısı olmayı seviyorum. Telefonda kesinlikle KP77 veya RDR2 oynamayacağım, ama sadece bakmak bile ilginç S25 Ultra ayrıca mükemmel bir 50MP geniş açılı lense ve iyi makro fotoğrafçılığa sahip ve kim tahmin ederdi ki, 2031'e kadar sürecek aktif güncelleme desteği de var.
    Beğen
    9
    1 Cevaplar 0 Paylaşımlar 249 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • POCO F9 Ultra ve POCO F9 Pro akıllı telefonlar piyasaya sürüldü
    Snapdragon 8 Elite Gen 5 SoC işlemcili POCO F9 Ultra ve POCO F9 Pro akıllı telefonlar piyasaya sürüldü.

    POCO, Çin'de iç pazarda satılan REDMI K100 Pro Max ve REDMI K100 Pro akıllı telefonlarının küresel versiyonları olan F9 Ultra ve F9 Pro'yu piyasaya sürdü. Modeller arasında, özellikle bataryalarında bazı farklılıklar olduğunu belirtmekte fayda var.

    F9 Ultra'nın pili 8.050 mAh iken, K100 Pro Max'in pili 9.070 mAh'dir. F9 Pro'nun pil ömrü daha da kötü: 6.330 mAh, K100 Pro'nun 8.580 mAh'sine kıyasla. Maksimum şarj gücü 100 W'tır. POCO, daha küçük pillerin "küresel standartları karşılamak" için gerekli olduğunu belirtmiş olsa da, hangi standartlardan bahsettikleri belirsizdir. Çin versiyonlarındaki piller ayrıca güvenli el bagajı için gerekli olan 99 Wh sınırının da altında kalmaktadır. Bir diğer talihsiz detay ise yeni modellerin ambalajında ​​şarj cihazının bulunmamasıdır.
    POCO, F8 serisini 26 Kasım 2025'te, F9 serisini ise yıllık döngüde yaklaşık üç ay önce, 1 Eylül 2026'da piyasaya sürdü. Hem F9 Ultra hem de F9 Pro, F8 Ultra'ya güç veren aynı işlemci olan Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 SoC ile çalışıyordu. Şirket, devam eden DRAM ve NAND bellek yongası kıtlığına rağmen mevcut platformu korumanın fiyatları uygun tutmaya yardımcı olduğunu vurguladı.
    Her iki akıllı telefonda da ek bir VisionBoost D8 GPU bulunuyor ve bu sayede desteklenen bazı oyunlarda 185 FPS'ye kadar kare hızı elde edilebiliyor. Buna göre, HyperRGB AMOLED ekranlar da bu yenileme hızını sağlayabiliyor. Ekranın diyagonal boyutu Ultra modelinde 6,9 ​​inç, Pro modelinde ise 6,59 inçtir.

    Kamera sistemi, POCO için bir ilk olan 200 megapiksellik ana sensöre dayanıyor ve her iki modelde de optik görüntü sabitleme (OIS) özelliği bulunuyor. Ayrıca 32 megapiksellik ön kamera sensörleri de mevcut. F9 Ultra modelinde ek olarak 5x optik zoomlu periskop telefoto lens bulunuyor. F9 Pro modelinde ise 2,5x hareketli zoomlu 50 megapiksellik telefoto lens kullanılıyor.

    F9 Ultra siyah ve kiraz çiçeği renklerinde mevcuttur. Avrupa fiyat aralıkları ise şu şekilde 12GB/256GB sürümünün fiyatı 799$/1.099€'dan başlıyor. F9 Pro siyah, yeşil ve beyaz renklerde mevcuttur. 12GB/256GB modelinin fiyatı 699$/899€'dan başlıyor. Erken sipariş indirimleri mevcuttur.
    Snapdragon 8 Elite Gen 5 SoC işlemcili POCO F9 Ultra ve POCO F9 Pro akıllı telefonlar piyasaya sürüldü. POCO, Çin'de iç pazarda satılan REDMI K100 Pro Max ve REDMI K100 Pro akıllı telefonlarının küresel versiyonları olan F9 Ultra ve F9 Pro'yu piyasaya sürdü. Modeller arasında, özellikle bataryalarında bazı farklılıklar olduğunu belirtmekte fayda var. F9 Ultra'nın pili 8.050 mAh iken, K100 Pro Max'in pili 9.070 mAh'dir. F9 Pro'nun pil ömrü daha da kötü: 6.330 mAh, K100 Pro'nun 8.580 mAh'sine kıyasla. Maksimum şarj gücü 100 W'tır. POCO, daha küçük pillerin "küresel standartları karşılamak" için gerekli olduğunu belirtmiş olsa da, hangi standartlardan bahsettikleri belirsizdir. Çin versiyonlarındaki piller ayrıca güvenli el bagajı için gerekli olan 99 Wh sınırının da altında kalmaktadır. Bir diğer talihsiz detay ise yeni modellerin ambalajında ​​şarj cihazının bulunmamasıdır. [quote]POCO, F8 serisini 26 Kasım 2025'te, F9 serisini ise yıllık döngüde yaklaşık üç ay önce, 1 Eylül 2026'da piyasaya sürdü. Hem F9 Ultra hem de F9 Pro, F8 Ultra'ya güç veren aynı işlemci olan Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 SoC ile çalışıyordu. Şirket, devam eden DRAM ve NAND bellek yongası kıtlığına rağmen mevcut platformu korumanın fiyatları uygun tutmaya yardımcı olduğunu vurguladı.[/quote] Her iki akıllı telefonda da ek bir VisionBoost D8 GPU bulunuyor ve bu sayede desteklenen bazı oyunlarda 185 FPS'ye kadar kare hızı elde edilebiliyor. Buna göre, HyperRGB AMOLED ekranlar da bu yenileme hızını sağlayabiliyor. Ekranın diyagonal boyutu Ultra modelinde 6,9 ​​inç, Pro modelinde ise 6,59 inçtir. Kamera sistemi, POCO için bir ilk olan 200 megapiksellik ana sensöre dayanıyor ve her iki modelde de optik görüntü sabitleme (OIS) özelliği bulunuyor. Ayrıca 32 megapiksellik ön kamera sensörleri de mevcut. F9 Ultra modelinde ek olarak 5x optik zoomlu periskop telefoto lens bulunuyor. F9 Pro modelinde ise 2,5x hareketli zoomlu 50 megapiksellik telefoto lens kullanılıyor. F9 Ultra siyah ve kiraz çiçeği renklerinde mevcuttur. Avrupa fiyat aralıkları ise şu şekilde 12GB/256GB sürümünün fiyatı 799$/1.099€'dan başlıyor. F9 Pro siyah, yeşil ve beyaz renklerde mevcuttur. 12GB/256GB modelinin fiyatı 699$/899€'dan başlıyor. Erken sipariş indirimleri mevcuttur.
    Beğen
    8
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 313 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • TP-Link şimdiden 22 Gbps'ye kadar hız sunan Wi-Fi 8 yönlendiricilerini tanıttı
    Wi-Fi 8 henüz onaylanmadı, ancak TP-Link şimdiden 22 Gbps'ye kadar hız sunan ilk tüketici yönlendiricilerini tanıttı.

    TP-Link, ilk tüketiciye yönelik Wi-Fi 8 cihazları olan Archer 8 Ultra ve Deco 8 Ultra'yı tanıttı. Ancak IEEE 802.11bn standardının nihai sürümünün 2028'den önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor.

    Archer 8 Ultra BN19000 üç bantlı yönlendirici, 18 dahili antene sahiptir ve 19 Gbps'ye kadar birleşik kablosuz bağlantı hızı sunar. Kablolu arayüzler 10 Gbps'ye kadar destekler, ancak TP-Link henüz WAN ve LAN bağlantı noktası yapılandırmalarını belirtmemiştir.

    Deco 8 Ultra BN22000 mesh sistemi, Wi-Fi üzerinden 22 Gbps'ye kadar ve kablolu bağlantılar üzerinden 10 Gbps'ye kadar hız sunar. Üç modüllü kurulum, 910 m²'ye kadar alanı kapsar ve 200'den fazla bağlı cihazı destekler.

    Archer 8 Ultra için ön siparişler 30 Eylül'de açılıyor. Deco 8 Ultra ise 2027'nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

    Wi-Fi 8, en yüksek hızda keskin bir artıştan ziyade, öncelikle parazit, yüksek yük ve kapsama alanının uç noktalarında bağlantı kararlılığını iyileştirmeye odaklanmıştır. TP-Link, Archer 8 Ultra ve Deco 8 Ultra'da, uzak cihazlara bağlantıyı ve yüksek bağlantı yükleri altında ağ performansını iyileştirmek için tasarlanmış StabilityEngine'i kullanmaktadır.

    Şirketin Wi-Fi 8 cihazları Broadcom, MediaTek ve Qualcomm'un çözümlerini kullanacak. 2027'nin ikinci çeyreğinde, ürün yelpazesi Roam 8 yönlendirici, sinyal güçlendiriciler ve PCIe ve USB adaptörleriyle genişletilecek.
    Wi-Fi 8 henüz onaylanmadı, ancak TP-Link şimdiden 22 Gbps'ye kadar hız sunan ilk tüketici yönlendiricilerini tanıttı. TP-Link, ilk tüketiciye yönelik Wi-Fi 8 cihazları olan Archer 8 Ultra ve Deco 8 Ultra'yı tanıttı. Ancak IEEE 802.11bn standardının nihai sürümünün 2028'den önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Archer 8 Ultra BN19000 üç bantlı yönlendirici, 18 dahili antene sahiptir ve 19 Gbps'ye kadar birleşik kablosuz bağlantı hızı sunar. Kablolu arayüzler 10 Gbps'ye kadar destekler, ancak TP-Link henüz WAN ve LAN bağlantı noktası yapılandırmalarını belirtmemiştir. Deco 8 Ultra BN22000 mesh sistemi, Wi-Fi üzerinden 22 Gbps'ye kadar ve kablolu bağlantılar üzerinden 10 Gbps'ye kadar hız sunar. Üç modüllü kurulum, 910 m²'ye kadar alanı kapsar ve 200'den fazla bağlı cihazı destekler. Archer 8 Ultra için ön siparişler 30 Eylül'de açılıyor. Deco 8 Ultra ise 2027'nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Wi-Fi 8, en yüksek hızda keskin bir artıştan ziyade, öncelikle parazit, yüksek yük ve kapsama alanının uç noktalarında bağlantı kararlılığını iyileştirmeye odaklanmıştır. TP-Link, Archer 8 Ultra ve Deco 8 Ultra'da, uzak cihazlara bağlantıyı ve yüksek bağlantı yükleri altında ağ performansını iyileştirmek için tasarlanmış StabilityEngine'i kullanmaktadır. Şirketin Wi-Fi 8 cihazları Broadcom, MediaTek ve Qualcomm'un çözümlerini kullanacak. 2027'nin ikinci çeyreğinde, ürün yelpazesi Roam 8 yönlendirici, sinyal güçlendiriciler ve PCIe ve USB adaptörleriyle genişletilecek.
    Beğen
    8
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 228 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB Titanyum Sabunl Su ile Yıkama
    Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB Titanyum | Snapdragon 8. Nesil 3 | 200MP Kamera Sabunlu su ile yıkama.

    Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB Titanyum | Snapdragon 8. Nesil 3 | 200MP Kamera Sabunlu su ile yıkama. 😁 :STK-9:
    Beğen
    12
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 161 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Samsung S24 Ultra'nın gücü
    Samsung S24 Ultra'nın gücünü ortaya çıkarın! Yeni nesil performansı ve çarpıcı fotoğrafçılığı deneyimleyin.

    #SamsungS24Ultra #Teknolojiİnovasyonu #YeniNesilAkıllıTelefon #SamsungGalaxy #FotoğrafSeverler #5GHazır #UltraPerformans #TeknolojiTrendleri #EnİyiAkıllıTelefonu #TRTeknoloji
    Samsung S24 Ultra'nın gücünü ortaya çıkarın! Yeni nesil performansı ve çarpıcı fotoğrafçılığı deneyimleyin. 📸💎 #SamsungS24Ultra #Teknolojiİnovasyonu #YeniNesilAkıllıTelefon #SamsungGalaxy #FotoğrafSeverler #5GHazır #UltraPerformans #TeknolojiTrendleri #EnİyiAkıllıTelefonu #TRTeknoloji
    Beğen
    11
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 301 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Fable sistem gereksinimleri açıklandı
    Fable sistem gereksinimleri açıklandı; minimum özellikler arasında RTX 2060, 4K çözünürlük için ise RTX 4080 yer alıyor.

    Microsoft, yakında çıkacak olan rol yapma oyunu Fable için genişletilmiş sistem gereksinimlerini açıkladı. Geliştiriciler dört farklı özellik seviyesi listeledi.

    Minimum sistem gereksinimleri listesi, 1080p/30 fps modunda Düşük ön ayarla oynamanıza olanak sağlayacak bileşenleri listeler:
    1. Merkezi işlemci - Core i7-6850K veya Ryzen 5 2600.
    2. Grafik - RTX 2060, RTX 5050, RX 6600 veya ARC A580.
    3. RAM kapasitesi: 12 GB.
    4. Video hafıza kapasitesi: 6 GB.
    5. 1200p/60 fps veya 1440p/30 fps çözünürlükte ve Orta ayarlar ile oyun oynamak için önerilen sistem gereksinimleri listesi şu bileşenleri içermektedir.
    1. Merkezi işlemci - Core i5-11600KF veya Ryzen 5 5600.
    2. Grafik - RTX 5060, RTX 3060 Ti, RX 9060 XT veya RX 6700 XT.
    3. RAM kapasitesi: 16 GB.
    4. Video hafıza kapasitesi: 8 GB.
    5. Yeni ürünü 1440p/60 fps modunda ve Yüksek ayarlar ile denemek istiyorsanız, aşağıdaki bilgisayar yapılandırmasına ihtiyacınız olacak.
    1. İşlemci: Core i7-12700K veya Ryzen 7 7700X.
    2. Grafik - RTX 5070, RTX 3080 Ti, RX 9070 veya RX 7900 XT.
    3. RAM kapasitesi: 16 GB.
    4. Video hafıza kapasitesi: 12 GB.
    5. 4K/60 fps modunda Ultra ön ayarıyla oynamak için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız vardır.
    1. İşlemci: Core i9-13900K veya Ryzen 9 7900X.
    2. Grafik - GeForce RTX 4080 veya GeForce RTX 5080.
    3. RAM kapasitesi: 16 GB.
    4. Video hafıza kapasitesi: 16 GB.
    Fable sistem gereksinimleri açıklandı; minimum özellikler arasında RTX 2060, 4K çözünürlük için ise RTX 4080 yer alıyor. Microsoft, yakında çıkacak olan rol yapma oyunu Fable için genişletilmiş sistem gereksinimlerini açıkladı. Geliştiriciler dört farklı özellik seviyesi listeledi. Minimum sistem gereksinimleri listesi, 1080p/30 fps modunda Düşük ön ayarla oynamanıza olanak sağlayacak bileşenleri listeler: [ol] [li]Merkezi işlemci - Core i7-6850K veya Ryzen 5 2600.[/li] [li]Grafik - RTX 2060, RTX 5050, RX 6600 veya ARC A580.[/li] [li]RAM kapasitesi: 12 GB.[/li] [li]Video hafıza kapasitesi: 6 GB.[/li] [li]1200p/60 fps veya 1440p/30 fps çözünürlükte ve Orta ayarlar ile oyun oynamak için önerilen sistem gereksinimleri listesi şu bileşenleri içermektedir.[/li] [/ol] [ol] [li]Merkezi işlemci - Core i5-11600KF veya Ryzen 5 5600.[/li] [li]Grafik - RTX 5060, RTX 3060 Ti, RX 9060 XT veya RX 6700 XT.[/li] [li]RAM kapasitesi: 16 GB.[/li] [li]Video hafıza kapasitesi: 8 GB.[/li] [li]Yeni ürünü 1440p/60 fps modunda ve Yüksek ayarlar ile denemek istiyorsanız, aşağıdaki bilgisayar yapılandırmasına ihtiyacınız olacak.[/li] [/ol] [ol] [li]İşlemci: Core i7-12700K veya Ryzen 7 7700X.[/li] [li]Grafik - RTX 5070, RTX 3080 Ti, RX 9070 veya RX 7900 XT.[/li] [li]RAM kapasitesi: 16 GB.[/li] [li]Video hafıza kapasitesi: 12 GB.[/li] [li]4K/60 fps modunda Ultra ön ayarıyla oynamak için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız vardır.[/li] [/ol] [ol] [li]İşlemci: Core i9-13900K veya Ryzen 9 7900X.[/li] [li]Grafik - GeForce RTX 4080 veya GeForce RTX 5080.[/li] [li]RAM kapasitesi: 16 GB.[/li] [li]Video hafıza kapasitesi: 16 GB.[/li] [/ol]
    Beğen
    4
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 304 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Samsung, amiral gemisi altı modeli Galaxy S26 FE'yi resmen piyasaya sürdü
    Samsung, Exynos 2500, One UI 9, Horizon Lock ve Yapay Zeka Özelliklerine Sahip Galaxy S26 FE'yi Tanıttı. Samsung, amiral gemisi altı modeli Galaxy S26 FE'yi resmen piyasaya sürdü. Yeni model, Galaxy S25 FE'den birçok özelliği miras alırken, bir dizi yeni yapay zeka özelliği de ekliyor.

    S26 FE, 3 nanometrelik Exynos 2500 çipiyle çalışıyor. 8 GB RAM ve 128/256 GB depolama alanıyla birlikte geliyor. Pil kapasitesi 4900 mAh ve şarj hızı 45 W. Kısacası, donanım güncellemeleri minimum düzeyde. Ancak, bu akıllı telefon, Android 17 tabanlı en yeni One UI 9 arayüzünü alan ilk Galaxy modeli. Ayrıca yedi yıl boyunca büyük işletim sistemi güncellemeleri alacak.

    Ekran ve kameralar da aynı kalıyor. Galaxy S26 FE, 2340 x 1080 piksel çözünürlüğe, 120 Hz yenileme hızına ve 1900 nit'e kadar parlaklığa sahip 6,7 inç OLED panel kullanıyor. Ekranın üst orta kısmında 12 megapiksel kamera bulunuyor. Arka tarafta ise 50 megapiksel sensörlü (ana), 3x optik zoomlu 8 megapiksel telefoto lensli ve 12 megapiksel ultra geniş açılı lensli üçlü arka kamera yer alıyor.

    Galaxy S26 FE'nin geçen yılki S25 FE'ye kıyasla en büyük değişiklikleri yazılım alanında. Özellikle, üç yeni kamera özelliği eklendi:
    1. My FanCam, videoda bir kişiyi otomatik olarak takip eder ve etrafta başka birçok kişi olsa bile onu kadrajın merkezinde tutar.
    2. Horizon Lock, Galaxy S26'dakiyle aynı özelliktir. Video kaydı sırasında akıllı telefonu 360 derece döndürseniz bile ufuk çizgisini korur.
    3. Gece çekimi, fotoğraf ve videolar için geliştirilmiş bir gece çekim modudur.
    Samsung, Galaxy S26 FE'yi 4 Eylül'de satışa sunacak. 128 GB'lık versiyonun fiyatı 699 dolardan başlıyor; bu da S25 FE'nin başlangıç ​​fiyatından 50 dolar daha fazla.
    Samsung, Exynos 2500, One UI 9, Horizon Lock ve Yapay Zeka Özelliklerine Sahip Galaxy S26 FE'yi Tanıttı. Samsung, amiral gemisi altı modeli Galaxy S26 FE'yi resmen piyasaya sürdü. Yeni model, Galaxy S25 FE'den birçok özelliği miras alırken, bir dizi yeni yapay zeka özelliği de ekliyor. S26 FE, 3 nanometrelik Exynos 2500 çipiyle çalışıyor. 8 GB RAM ve 128/256 GB depolama alanıyla birlikte geliyor. Pil kapasitesi 4900 mAh ve şarj hızı 45 W. Kısacası, donanım güncellemeleri minimum düzeyde. Ancak, bu akıllı telefon, Android 17 tabanlı en yeni One UI 9 arayüzünü alan ilk Galaxy modeli. Ayrıca yedi yıl boyunca büyük işletim sistemi güncellemeleri alacak. Ekran ve kameralar da aynı kalıyor. Galaxy S26 FE, 2340 x 1080 piksel çözünürlüğe, 120 Hz yenileme hızına ve 1900 nit'e kadar parlaklığa sahip 6,7 inç OLED panel kullanıyor. Ekranın üst orta kısmında 12 megapiksel kamera bulunuyor. Arka tarafta ise 50 megapiksel sensörlü (ana), 3x optik zoomlu 8 megapiksel telefoto lensli ve 12 megapiksel ultra geniş açılı lensli üçlü arka kamera yer alıyor. Galaxy S26 FE'nin geçen yılki S25 FE'ye kıyasla en büyük değişiklikleri yazılım alanında. Özellikle, üç yeni kamera özelliği eklendi: [ol] [li]My FanCam, videoda bir kişiyi otomatik olarak takip eder ve etrafta başka birçok kişi olsa bile onu kadrajın merkezinde tutar.[/li] [li]Horizon Lock, Galaxy S26'dakiyle aynı özelliktir. Video kaydı sırasında akıllı telefonu 360 derece döndürseniz bile ufuk çizgisini korur.[/li] [li]Gece çekimi, fotoğraf ve videolar için geliştirilmiş bir gece çekim modudur.[/li] [/ol] Samsung, Galaxy S26 FE'yi 4 Eylül'de satışa sunacak. 128 GB'lık versiyonun fiyatı 699 dolardan başlıyor; bu da S25 FE'nin başlangıç ​​fiyatından 50 dolar daha fazla.
    Beğen
    5
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 796 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • iQOO 16 üç adet 50 MP sensöre Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro işlemciye ve 8.500 mAh bataryaya sahip olacak
    Digital Chat Station takma adıyla bilinen bir kaynak, iQOO 16 akıllı telefonun kamerası hakkında detaylı bilgiler ortaya çıkardı. Yakında piyasaya sürülecek amiral gemisi telefonun arka panelinde üç adet 50 MP modül bulunacağı söyleniyor.

    Ana 50MP sensör 1/1.3" boyutunda ve f/1.68 diyafram açıklığına sahip muhtemelen OmniVision OV50Q. Bu, iyi bir diyafram açıklığına sahip oldukça büyük bir sensör. Ultra geniş açılı kamera da 50MP olacak ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip olacak. Periskop 50MP telefoto lens ise 1/1.95" sensöre ve f/2.65 diyafram açıklığına sahip olacak.

    iQOO 16, kamera odaklı bir telefon olarak konumlandırılmıyor. Asıl özelliği performansı. Ancak, bir iç kaynağa göre, akıllı telefon harika fotoğraflar çekme konusunda fazlasıyla yetenekli olacak.

    Başka neler biliniyor? Akıllı telefon, 2K çözünürlüğe ve 165Hz yenileme hızına sahip 6,85 inçlik düz bir Samsung ekranıyla gelecek. Yeni Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro çipiyle güçlendirilecek. 8500 mAh pil, 100W şarjı destekleyecek. Vaat edilen diğer özellikler arasında ultrasonik parmak izi okuyucu, simetrik hoparlörler, güçlü bir titreşim motoru, IP68/IP69 koruma ve bir USB 3.2 bağlantı noktası yer alıyor.

    Açıklamanın Eylül ayı sonunda Çin'de yapılması bekleniyor.
    Digital Chat Station takma adıyla bilinen bir kaynak, iQOO 16 akıllı telefonun kamerası hakkında detaylı bilgiler ortaya çıkardı. Yakında piyasaya sürülecek amiral gemisi telefonun arka panelinde üç adet 50 MP modül bulunacağı söyleniyor. Ana 50MP sensör 1/1.3" boyutunda ve f/1.68 diyafram açıklığına sahip muhtemelen OmniVision OV50Q. Bu, iyi bir diyafram açıklığına sahip oldukça büyük bir sensör. Ultra geniş açılı kamera da 50MP olacak ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip olacak. Periskop 50MP telefoto lens ise 1/1.95" sensöre ve f/2.65 diyafram açıklığına sahip olacak. iQOO 16, kamera odaklı bir telefon olarak konumlandırılmıyor. Asıl özelliği performansı. Ancak, bir iç kaynağa göre, akıllı telefon harika fotoğraflar çekme konusunda fazlasıyla yetenekli olacak. Başka neler biliniyor? Akıllı telefon, 2K çözünürlüğe ve 165Hz yenileme hızına sahip 6,85 inçlik düz bir Samsung ekranıyla gelecek. Yeni Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro çipiyle güçlendirilecek. 8500 mAh pil, 100W şarjı destekleyecek. Vaat edilen diğer özellikler arasında ultrasonik parmak izi okuyucu, simetrik hoparlörler, güçlü bir titreşim motoru, IP68/IP69 koruma ve bir USB 3.2 bağlantı noktası yer alıyor. Açıklamanın Eylül ayı sonunda Çin'de yapılması bekleniyor.
    Beğen
    3
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 736 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • Intel, ARC Grafik Sürücüsü 32.0.101.8974 Sürümünü Yayınladı – Yenilikler Neler?
    Intel, Windows 10/11 için WHQL sertifikalı ARC Grafik sürücüsü sürümü olan 32.0.101.8974'ü yayınladı. Güncelleme, Core Ultra 3 işlemcilerin entegre grafiklerinin yanı sıra ayrı ARC B grafik kartları için çeşitli optimizasyonlar içeriyor.
    Yama notlarına göre, 32.0.101.8974 sürücüsüyle en belirgin performans artışı Core Ultra 3 serisi işlemcilerin entegre grafiklerinde görülüyor. Assassin's Creed Valhalla'da, 1080p çözünürlükte orta grafik ayarlarında performans %7'ye, yüksek ayarlarda ise %11'e kadar arttı. Farming Simulator 2022'de ise artış %13'e kadar çıktı. ARC B grafik kartları için optimizasyonlar, Kingdom Come: Deliverance II'de Ultra ayarlarda %5'e kadar FPS artışı sağladı.

    ARC Graphics 32.0.101.8974 ayrıca daha önce tespit edilen bir dizi sorunu da düzeltiyor. Özellikle, GTA V Enhanced ve Forza Horizon 6'daki görsel bozuklukları, Jurassic World Evolution 3'teki su titremesini ve CapFrameX veya RivaTuner Statistics Server kullanılırken Minecraft Java'nın çökmesini ele alıyor. Bazı sistem yapılandırmaları için, Indiana Jones and the Great Circle'daki performans sorunlarını ve Monster Hunter Wilds başlatılırken meydana gelen çökmeleri gideriyor.

    ARC Graphics 32.0.101.8974, mevcut ARC A ve ARC B grafik kartlarının yanı sıra yeni Intel işlemcilerdeki entegre grafiklerle de uyumludur. Sürücüyü resmi Intel web sitesinden indirebilirsiniz . Sürücüyü içeren bir arşiv Videocardz'da da mevcuttur .


    Sürücüyü resmi Intel web sitesinden indirebilirsiniz:
    https://www.intel.com/content/www/us/en/download/785597/intel-arc-graphics-windows.html

    Videocardz sürücü arşivi:
    https://videocardz.com/driver/intel-arc-graphics-32-0-101-8974

    Alıntıdır...
    [quote]Intel, Windows 10/11 için WHQL sertifikalı ARC Grafik sürücüsü sürümü olan 32.0.101.8974'ü yayınladı. Güncelleme, Core Ultra 3 işlemcilerin entegre grafiklerinin yanı sıra ayrı ARC B grafik kartları için çeşitli optimizasyonlar içeriyor.[/quote] [i]Yama notlarına göre, 32.0.101.8974 sürücüsüyle en belirgin performans artışı Core Ultra 3 serisi işlemcilerin entegre grafiklerinde görülüyor. Assassin's Creed Valhalla'da, 1080p çözünürlükte orta grafik ayarlarında performans %7'ye, yüksek ayarlarda ise %11'e kadar arttı. Farming Simulator 2022'de ise artış %13'e kadar çıktı. ARC B grafik kartları için optimizasyonlar, Kingdom Come: Deliverance II'de Ultra ayarlarda %5'e kadar FPS artışı sağladı. ARC Graphics 32.0.101.8974 ayrıca daha önce tespit edilen bir dizi sorunu da düzeltiyor. Özellikle, GTA V Enhanced ve Forza Horizon 6'daki görsel bozuklukları, Jurassic World Evolution 3'teki su titremesini ve CapFrameX veya RivaTuner Statistics Server kullanılırken Minecraft Java'nın çökmesini ele alıyor. Bazı sistem yapılandırmaları için, Indiana Jones and the Great Circle'daki performans sorunlarını ve Monster Hunter Wilds başlatılırken meydana gelen çökmeleri gideriyor. ARC Graphics 32.0.101.8974, mevcut ARC A ve ARC B grafik kartlarının yanı sıra yeni Intel işlemcilerdeki entegre grafiklerle de uyumludur. Sürücüyü resmi Intel web sitesinden indirebilirsiniz . Sürücüyü içeren bir arşiv Videocardz'da da mevcuttur .[/i] Sürücüyü resmi Intel web sitesinden indirebilirsiniz: https://www.intel.com/content/www/us/en/download/785597/intel-arc-graphics-windows.html Videocardz sürücü arşivi: https://videocardz.com/driver/intel-arc-graphics-32-0-101-8974 Alıntıdır...
    Beğen
    3
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 841 Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
  • PC Centric, Ağustos 2026 için En İyi OLED Oyun Monitörlerini Açıkladı
    https://youtu.be/Dzr4DFVqXoI?si=EQ5Kyu240gHXWcfx
    (Altyazı Türkçe dil desteği Youtube sayfasında mevcuttur)

    En iyi OLED monitör hangisi ve 2026'nın en iyi oyun monitörü hangisi? W-OLED mi yoksa QD OLED mi? 4K, 1440p mi yoksa ultra geniş mi? 240Hz, 360Hz mi yoksa 500Hz mi? Oyun PC'niz, PS5 Pro ve Xbox Series X için 2026 oyun monitörü satın alma rehberi

    Bir uzman, oyuncular ve e-spor sporcuları için en dengeli modellerin bir listesini sundu.

    YouTube kanalı PC Centric'in yazarı, Ağustos 2026 itibarıyla en iyi OLED monitörlerin bir sıralamasını derledi. Uzman, çeşitli fiyat segmentleri ve kullanım senaryoları için modelleri analiz etti.

    AOC Agon Pro AG276QZD2
    AOC Agon Pro AG276QZD2, uygun fiyatlı segmentte lider olarak kabul ediliyor. Bu monitör, 2560 × 1440 piksel çözünürlüğe ve 240 Hz yenileme hızına sahip 26,7 inç QD-OLED panele sahip. Ekran parlaklığı 1000 nit'e kadar çıkıyor.

    Uzman, alternatif olarak ASUS Strix XG27AQDMES veya Alienware AW2726DM modellerini değerlendirmeyi öneriyor.

    ASUS ROG Strix XG27AQWMG
    Orta segmentte, uzman, parlak WOLED ekranı, 2560 x 1440 çözünürlüğü ve 280 Hz yenileme hızıyla ASUS ROG Strix XG27AQWMG'yi en iyi seçenek olarak değerlendiriyor. 1400 nit'e kadar tepe parlaklık sunan bu model, önceki modellere göre daha parlak bir görüntü sağlıyor.

    Alternatif olarak, blog yazarı mat yüzeyli GIGABYTE MO27Q2'yi öneriyor; bu monitör parlak ortamlardaki yansımalarla daha iyi başa çıkıyor.

    MSI MAG 272QP QD-OLED X50
    PC Centric, profesyonel oyuncular için iki modeli öne çıkarıyor: 500 Hz yenileme hızına sahip MSI MAG 272QP QD-OLED X50 ve 540 Hz yenileme hızına ve Tandem teknolojisine sahip ASUS ROG Swift PG27AQWP-W.

    Her iki monitörün de çözünürlüğü 2560 × 1440 piksel, ancak ASUS modelinin görüntüsü daha parlak.

    ASUS PG32UCDM
    32 inç monitörler arasında amiral gemisi ASUS PG32UCDM öne çıkıyor. 3840 × 2160 piksel çözünürlüğe ve 240 Hz yenileme hızına sahip QD-OLED panele sahip olan monitörün maksimum parlaklığı 1000 nit'tir.

    Uzman ayrıca MSI MPG 321URX modeline daha yakından bakmayı öneriyor; %40 daha ucuz olmasına rağmen, en üst modellerden çok da aşağı kalmıyor.

    ASUS ROG Strix XG34WCMS
    ASUS ROG Strix XG34WCMS, en iyi geniş ekran çözümü olarak adlandırıldı. 34 inçlik bu monitör, Tandem RGB QD-OLED panele, 3440 x 1440 piksel çözünürlüğe, 280 Hz yenileme hızına ve 1300 nit tepe parlaklığına sahip. Blog yazarı, alternatif olarak Alienware AW3426DW'yi öneriyor, ancak bu monitör aynı özelliklere sahip değil.

    Alıntıdır...

    00:00 OLED Satın Alma Rehberi!
    01:20 OLED Nedir?
    03:42 Ama OLED Daha mı Kısık?
    05:08 Samsung Ekran vs LG Ekran
    07:32 Her OLED Eşit Değildir
    08:11 EKRAN YANMASI!?!
    10:58 Uygun Fiyatlı OLED Önerileri
    12:18 İdeal OLED Oyun Monitörleri
    13:40 500Hz+ E-Spor OLED Ekranlar
    15:56 4K OLED Ekranlar
    16:52 Panel Kaplamaları
    17:46 Ultra Geniş OLED Ekranlar
    20:34 Büyük OLED Ekranlar
    22:50 OLED Titremesi
    https://youtu.be/Dzr4DFVqXoI?si=EQ5Kyu240gHXWcfx (Altyazı Türkçe dil desteği Youtube sayfasında mevcuttur) [i]En iyi OLED monitör hangisi ve 2026'nın en iyi oyun monitörü hangisi? W-OLED mi yoksa QD OLED mi? 4K, 1440p mi yoksa ultra geniş mi? 240Hz, 360Hz mi yoksa 500Hz mi? Oyun PC'niz, PS5 Pro ve Xbox Series X için 2026 oyun monitörü satın alma rehberi [/i] Bir uzman, oyuncular ve e-spor sporcuları için en dengeli modellerin bir listesini sundu. YouTube kanalı PC Centric'in yazarı, Ağustos 2026 itibarıyla en iyi OLED monitörlerin bir sıralamasını derledi. Uzman, çeşitli fiyat segmentleri ve kullanım senaryoları için modelleri analiz etti. [b]AOC Agon Pro AG276QZD2[/b] AOC Agon Pro AG276QZD2, uygun fiyatlı segmentte lider olarak kabul ediliyor. Bu monitör, 2560 × 1440 piksel çözünürlüğe ve 240 Hz yenileme hızına sahip 26,7 inç QD-OLED panele sahip. Ekran parlaklığı 1000 nit'e kadar çıkıyor. Uzman, alternatif olarak [b]ASUS Strix XG27AQDMES[/b] veya [b]Alienware AW2726DM[/b] modellerini değerlendirmeyi öneriyor. [b]ASUS ROG Strix XG27AQWMG[/b] Orta segmentte, uzman, parlak WOLED ekranı, 2560 x 1440 çözünürlüğü ve 280 Hz yenileme hızıyla ASUS ROG Strix XG27AQWMG'yi en iyi seçenek olarak değerlendiriyor. 1400 nit'e kadar tepe parlaklık sunan bu model, önceki modellere göre daha parlak bir görüntü sağlıyor. Alternatif olarak, blog yazarı mat yüzeyli [b]GIGABYTE MO27Q2[/b]'yi öneriyor; bu monitör parlak ortamlardaki yansımalarla daha iyi başa çıkıyor. [b]MSI MAG 272QP QD-OLED X50[/b] PC Centric, profesyonel oyuncular için iki modeli öne çıkarıyor: 500 Hz yenileme hızına sahip MSI MAG 272QP QD-OLED X50 ve 540 Hz yenileme hızına ve Tandem teknolojisine sahip ASUS ROG Swift PG27AQWP-W. Her iki monitörün de çözünürlüğü 2560 × 1440 piksel, ancak ASUS modelinin görüntüsü daha parlak. [b]ASUS PG32UCDM[/b] 32 inç monitörler arasında amiral gemisi ASUS PG32UCDM öne çıkıyor. 3840 × 2160 piksel çözünürlüğe ve 240 Hz yenileme hızına sahip QD-OLED panele sahip olan monitörün maksimum parlaklığı 1000 nit'tir. Uzman ayrıca MSI MPG 321URX modeline daha yakından bakmayı öneriyor; %40 daha ucuz olmasına rağmen, en üst modellerden çok da aşağı kalmıyor. [b]ASUS ROG Strix XG34WCMS[/b] ASUS ROG Strix XG34WCMS, en iyi geniş ekran çözümü olarak adlandırıldı. 34 inçlik bu monitör, Tandem RGB QD-OLED panele, 3440 x 1440 piksel çözünürlüğe, 280 Hz yenileme hızına ve 1300 nit tepe parlaklığına sahip. Blog yazarı, alternatif olarak Alienware AW3426DW'yi öneriyor, ancak bu monitör aynı özelliklere sahip değil. Alıntıdır... 00:00 OLED Satın Alma Rehberi! 01:20 OLED Nedir? 03:42 Ama OLED Daha mı Kısık? 05:08 Samsung Ekran vs LG Ekran 07:32 Her OLED Eşit Değildir 08:11 EKRAN YANMASI!?! 10:58 Uygun Fiyatlı OLED Önerileri 12:18 İdeal OLED Oyun Monitörleri 13:40 500Hz+ E-Spor OLED Ekranlar 15:56 4K OLED Ekranlar 16:52 Panel Kaplamaları 17:46 Ultra Geniş OLED Ekranlar 20:34 Büyük OLED Ekranlar 22:50 OLED Titremesi
    PC Centric, Ağustos 2026 için En İyi OLED Oyun Monitörlerini Açıkladı
    Beğen
    3
    0 Cevaplar 0 Paylaşımlar 1B Görüntülemeler 0 Değerlendirmeler
Daha Fazla Sonuç
Oyun Gündemi
Yükleniyor...
Forum Son Yazılan Konular
TechForumTR https://techforum.tr/sosyal